Týden facility managementu v duchu smart technologií

Hlavní stránka » Aktuality » Týden facility managementu v duchu smart technologií

Začátkem listopadu probíhaly přednášky v rámci již tradiční akce Týden Facility Managementu, kterou každoročně organizuje česká pobočka IFMA CZ.

Letos konference nesla motto Smart facility management a záštitu XVI. ročníku převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, zastoupené panem Ing. Janem Mládkem ministrem průmyslu a obchodu ČR. Záštitu poskytl také Magistrát hlavního městaPrahy zastoupené radním, panem Ing. Karlem Grabeinem Procházkou.

IFMA CZ přivezla do Prahy odborníky z různých zemí jako například z Německa, Rakouska, Belgie, USA, Maďarska, Estonska, Litvy a Spojených států. Přítomnost renomovaných zahraničních odborníků a jejich přednášky přispěly k vysoké úrovni mezinárodní konference.

Za společnost M2C přednášel pan Ing. Robert Nerád na téma „Integrace security služeb v rámci Integrovaného facility managementu“.
„Hladká integrace přinesla společnosti M2C významné postavení mezi předními poskytovateli služeb integrovaného facility managementu. Propojováním služeb v rámci divizí v naší společnosti dochází následně k větší efektivitě a úspoře nákladů u našich klientů. Ve vizi naší společnosti pro rok 2017 bychom rádi uplatnili další smart technologie napříč divizemi.“ uvedl Robert Nerád.

Přednáška se setkala s nečekaným ohlasem z řad klientů, poskytovatelů i dodavatelů služeb. Zaznělo od nich jasně, že integrace bezpečnostních služeb v rámci IFM není na našem trhu zcela běžná , ačkoli je po těchto synergiích security a facility stále větší zájem. Zároveň se tak potvrdilo, že pouze někteří z poskytovatelů FM mají ve službách spojených s bezpečností silné zázemí.

Z celkového počtu 16 přednášek v českém i anglickém jazyce bylo zřejmé, že využívání smart technologii vede k celkové integraci služeb a přináší nový pohled na služby FM.

Celý Týden Facility Managementu byl umocněn společenským večerem, který se konal v reprezentativních prostorách Staroměstské radnice. Slavnostní atmosféru večera dokreslovalo předávání cen soutěže FM Awards. Za zmínku stojí zvláštní cena Představenstva IFMA CZ společnosti Siemens, s. r. o. – Siemens Real Estate, která byla udělena za unikátní a ojedinělý přístup při výběru poskytovatele a implementaci FM služeb ve výrobních závodech.
Další ceny byly jako každý rok udělovány již v tradičních kategoriích: Studentská práce roku, Projekt roku, Osobnost roku a Zvláštní ceny FM Awards. Ceny vítězům předávali členové poroty a prezident IFMA CZ pan Ing. Milan Hampl.
Týden Facility Managementu je akcí, při níž se potkávají odborníci nad tématy aktuálními a inovativními. Očekávaný a plánovaný příští ročník zcela určitě přinese další novinky na trhu stejně tak, jako tomu bylo letos.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.