PF 2018

Hlavní stránka » Aktuality » PF 2018

Listopadové setkání v prostorách Kongresového centra Vavruška na Karlově náměstí v Praze, při příležitosti XVII. ročníku Týdne Facility managementu, přineslo i letos mnoho zajímavým přednášek z různých oblastí oboru i nových setkání.

Již v pondělí 13.11. si mohli účastníci prohlédnout Ústřední telekomunikační budovu CETIN – jednu z výrazných dominant na horizontu Prahy, která byla ve své době největší telekomunikační budovou v Evropě. Svým technickým vybavením patřila dokonce ke světové špičce. Akci pomohla zajistit společnost CENTRA, a. s., partner asociace.

Mezinárodní konferenci IFMA CZ s mottem „Služby a Lidé“ zahájil v úterý moderátor Michal Klein. Příspěvky do konference předneslo přes 20 přednášejících a zazněla témata od stěhování přes lidské zdroje, nové služby, integraci dat, commissioning až po drony. V letošním roce konferenci navštívila evropská ředitelka IFMA, paní Lara Paemen. Hovořila o aktuální situaci IFMY EU, funkci členů i plánovaných cílů.

V průběhu konference mohli účastníci položit otázku řečníkovi, která se pomocí aplikace zobrazila na televizní obrazovce.

Po skončení konference pokračoval úterní program afterparty, kdy profesní asociace IFMA CZ předala prestižní ceny FM Awards 2017. V letošním roce to bylo v kategorii Projekt roku, Studentská práce roku, Odborná práce, Osobnost roku a Cena prezidenta IFMA CZ.

Středa 15. 11. 2017 patřila dvěma doprovodným programům, obě akce se konaly v Braunově domě na Karlově náměstí.
Seminář pod názvem „Novinky v Evropské normě a ISO Standardizaci FM a jejich plnění v praxi“ byl zaměřen na novou celosvětovou normu ISO 41000, která je již velice blízko k vydání. O tom s účastníky diskutoval Ondřej Štrup ze společnosti Hein Consulting, s. r. o., člen Představenstva IFMA CZ.
Workshop na aktuální téma „GDPR ve FM – Evropské nařízení o ochraně osobních údajů“ se věnoval tématům – Legislativní rámec a změny oproti zákonu 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, „běžné“ a zvláštní osobní údaje, principy, které chce nařízení prosadit, sankce, GDPR a ISMS (systém řízení bezpečnosti informací). O své zkušenosti a rady se podělili pánové Jiří Kopačka za internetový portál TZB-info a Daniel Janeba ze společnosti Alphacore s. r. o.

Časopis Facility Manager, který je na trhu jediným specializovaným tištěným médiem, se zaměřil na přímou komunikaci s klienty. Časopis se účastnil několika odborných veletrhů, konferencí i seminářů. Pod hlavičkou vydavatelství jsme mohli organizovat několik specializovaných diskusí, kulatých stolů ale i gastronomických eventů či golfový turnaj, právě pro facility managery. Důraz na marketingovou práci tzn. aktuální informace na webových a fcb stránkách.
Za každou vaši zprávu či informaci o novinkách jsme rádi a věřím, že v příštím roce bude časopis i více mezinárodní.
Všem partnerům, kteří nám na začátku roku dali důvěru, upřímně děkujeme. V příštím roce bychom rádi pokračovali ve vzrůstajícím trendu podpory a rozvoje FM odvětví a informovali stále více o kladných příkladech a inspirujících projektech.

Krásné svátky a úspěšný nový rok,
za redakci
Nela Wagnerová

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.