Moderní rodinné byty s dotekem historie: V Invest začal s výstavbou 1. fáze projektu Jinonický dvůr

Hlavní stránka » Aktuality » Moderní rodinné byty s dotekem historie: V Invest začal s výstavbou 1. fáze projektu Jinonický dvůr

Developerská společnost V Invest začala s výstavbou první fáze projektu Jinonický dvůr, ve kterém se snoubí staletá historie s moderním bydlením 21. století. V rámci první fáze vznikne v těsném sousedství Jinonického zámečku, který je národní kulturní památkou ze 17. století, celkem 20 moderních bytů s dispozicemi 3+kk a 4+kk o velikosti od 69 m2 do 123 m2.

Byty vzniknou na místě bývalého horního dvora, kde se původně nacházelo historické hospodářské stavení. Určeny jsou nejen pro rodiny s dětmi, ale pro všechny zájemce o moderní a klidné bydlení v srdci historických Jinonic.

„Vnější podoba bytů navazuje na výšku a podobu historického hospodářského stavení, které zde dříve stávalo. V rámci této formy vznikne ve třech nadzemních podlažích celkem 20 moderních bytů, z nichž byty v prvním podlaží budou mít k dispozici velkorysou předzahrádku a většina dalších bytů balkon či lodžii. Původně jsme v této formě plánovali postavit 7 velkorysých řadových domů, ale svůj záměr jsme nakonec upravili,“ říká Michal Honěk, projektový manažer společnosti V Invest.

Důvodem úpravy projektu je podle Michala Hoňka mimo jiné také plánovaná výstavba pěti luxusních vil, které V Invest postaví ve třetí fázi projektu Jinonický dvůr a které v prosinci uvedl do prodeje. „V průběhu příprav celého projektu se nám podařilo urychlit práce na přípravě třetí fáze, což nám umožnilo podívat se na celý projekt komplexněji. Díky tomu si nyní své bydlení v Jinonickém dvoře vybere opravdu každý. Zatímco první fáze nabízí moderní byty rodinného charakteru, ve druhé vzniknou jedinečné stylové byty citlivě kombinující modernu a staletou historii. Pro zájemce preferující bydlení v domě se zahradou potom máme připraveny ve třetí fázi luxusní vily,“ vysvětluje Michal Honěk.

Byty si přitom zachovávají veškeré standardy původně určené pro luxusní řadové domy, ať již jde o moderní interiérové bezfalcové dveře se zvýšeným nadpražím, velkoformátové obklady či vícevrstvé plovoucí podlahy. Samozřejmostí jsou také velkoformátová dřevěná tříkomorová okna, podzemní parkovací stání či možnost instalace zabezpečovacího systému.

Po renovaci národní kulturní památky vzniknou jedinečné byty a komerční prostory

Na jaře tohoto roku plánuje V Invest začít se stavbou druhé fáze projektu, v rámci které dojde k citlivé renovaci samotného Jinonického zámečku, který je národní kulturní památkou ze 17. století. V rámci archeologického průzkumu, který zde V Invest provedl v létě roku 2018, byla pod dvorem Jinonického zámečku objevena vzácná středověká tvrz ze 14. století, o jejíž existenci neměli historici ani archeologové dosud tušení. Po důkladném prozkoumání byla tvrz zakonzervována pro další generace. „Nález tvrze ukazuje, že strategickou polohu Jinonic si uvědomovali již naši dávní předkové. Zatímco dříve se Jinonice nacházely na důležité obchodní cestě, dnes se nacházejí na místě, ze kterého je dostupná celá Praha včetně letiště,“ říká Michal Honěk s tím, že si místo zároveň zachovává svůj jedinečný ráz a také klid.

V rámci druhé etapy vznikne v samotném areálu 46 jedinečných bytů a 10 prostor určených pro služby a komerční využití. Každý z bytů přitom bude originální, jelikož všechny byty jsou individuálně přizpůsobeny konkrétnímu místu tak, aby maximálně využily jeho přednosti. Druhá etapa tak nabídne atypické byty s dispozicemi 1+kk až 5+kk a s velikostí od 38 m2 do 131 m2, a to včetně velkorysých loftových bytů. Byty, které se nacházejí v místech s jedinečnými historickými klenutými stropy, budou vybaveny dřevěnými podlahami a dlažbami evokujícími venkovské panské sídlo. Většina bytů potom bude využívat kontrastu historických a moderních prvků s maximálním důrazem na pohodlí a eleganci. Ceny bytů ve druhé fázi přitom budou začínat na 4 milionech korun. Jejich dokončení plánuje V Invest na jaro roku 2021.

Luxusní vily jsou téměř z poloviny z poloviny rezervovány

Se stavbou třetí etapy, v rámci které vznikne v sousedství Jinonického zámečku 5 luxusních vil, začne V Invest za podzim tohoto roku a jejich dokončení plánuje na podzim roku 2021. Dvě z pěti vil jsou v současnosti rezervované, což podle Michala Hoňka pramení z původního zájmu klientů o velkorysé řadové domy, které měly vzniknout v rámci první fáze. „Původní zájemci o rodinné domy oceňovali především jejich řešení a umístění v lokalitě historických Jinonic. Proto se po úpravě projektu rozhodli o rezervaci vil ve třetí fázi, které jim navíc nabízejí více prostoru a soukromí,“ vysvětluje Michal Honěk.

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.