Aktuality

Hlavní stránka » Aktuality

 • Tiskárny lze ovládat i bezdotykově, připomíná Konica Minolta
  Vzdálený přístup je základní funkcí všech multifunkčních zařízení Konica Minolta. Uživatelé mohou k ovládání využít standardní počítač nebo mobilní zařízení značky Apple i přístroje s operačním systémem Android.
 • Maximální efektivita a úspora prostor pro restaurační zařízení
  Specialista na trhu s hygienickým vybavením, značka Tork, rozšířil svou úspěšnou řadu zásobníků ubrousků Tork Xpressnap®.
 • Využijte grantové řízení na zabezpečení bytových domů na Praze 1
  Trendy v zabezpečení bytových domů se neustále posouvají, a to i za přispění nejmodernějších technologií. Jedním z řešení, které pro bytové domy nabízíme je přístupová jednotka 2N® Access Unit Fingerprint Reader.
 • Securitas oznámila spolupráci na novém technologickém řešení ochrany tzv. měkkých cílů
  Odborný seminář Ochrana měkkých cílů, pořádaný dne 13. února 2020 společností SECURITAS ČR, představil aktuální podněty technologických a bezpečnostních expertů v kontextu nedávných případů násilí na veřejných místech v České republice.
 • Které profese se vytratí? A které naopak nově vznikají?
  Robotizace a automatizace je spojovaná především s průmyslem a jeho očekávanou proměnou. „Technologická revoluce“ ale citelně zasáhne i další profese: podle jedné z tezí zmizí do 40 let až 45 % současných povolání, která budou nahrazena zcela jinými.
 • 27. ročník mezinárodní výstavy INFOTHERMA
  Stalo se tradicí, že druhá polovina ledna je spojená s termínem konání mezinárodní výstavy Infotherma na ostravském Výstavišti Černá louka. Každoročně se na Infothermě setkávají přední výrobci, prodejci, montážní i servisní firmy a odborná veřejnost s cílem představit návštěvníkům výstavy novinky a směry, kam se ubírá moderní vytápění a stavby spojené s ekonomickým bydlením.
 • Nový trend vánočních večírků
  Sezona vánočních večírků vrcholí a už teď se projevují letošní trendy. Klasická popracovní posezení v nejbližší restauraci začínají nahrazovat propracovanější akce na míru pro široký firemní kolektiv včetně rodinných příslušníků.
 • Aktuální stav BOZP napříč různými obory
  24 % zaměstnanců ve výrobě neprošlo školením bezpečnosti práce. Nejlépe dopadl segment dopravy.
 • Nový systém bezdutinkového toaletního papíru Tork Mid-size
  Rostoucí očekávání a přísnější právní předpisy v EU kladou na všechny strany vyšší požadavky na dosažení udržitelnosti. To znamená snížení negativních dopadů na životní prostředí, snížení množství odpadu a emisí uhlíku. Společnost Essity, která je výrobcem značky Tork, je uznávaným lídrem v oblasti udržitelnosti.
 • Galerie Butovice modernizována a prodána
  Nákupní centrum Galerie Butovice v nedávné době prošlo celkovou modernizací a optimalizací a poté změnilo majitele. Investiční fond spravovaný společností Cromwell Property Group ho prodal českému realitnímu fondu Investika. Cromwell při prodeji exkluzivně zastupovala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield.
 • Trendy ve firemním občerstvení v roce 2020: Udržitelnost i jídlo na míru
  Zvyšující se požadavky českých zákazníků na kvalitní jídlo se promítají i do oblasti firemního občerstvení. Trh firemního cateringu se v ČR letos pohybuje v objemu přibližně 1,1 miliardy korun a na příští rok se dá očekávat navýšení nákladů na firemní občerstvení o dalších 10 %. Silná poptávka celý obor výrazným způsobem posouvá. Jaké jsou tedy očekávané trendy v office cateringu v roce 2020?
 • V Praze 8 vznikne přes dvě stě nových bytů
  Star Group začal zkraje října opět stavět v Praze 8, o další bytové domy rozšíří úspěšný a oceňovaný projekt Nové Chabry.
 • Konference Friendly Buildings 24. 10. 2019
  Jak se navrhují, ovládají a analyzují nejmodernější budovy na světě? Jak z prosté návštěvy kanceláře vytvořit jedinečný zážitek? Jaké jsou novinky v oblasti smart technologií? Odpovědi nejen na tyto otázky přiveze na druhý ročník PropTech konference Friendly Buildings téměř 20 řečníků z celého světa.
 • Prezenční vzdělávání je pro facility managery nezbytné
  Také při správě budov nestíháte sledovat veškeré legislativní změny i nejnovější trendy? Nejste sami, být neustále v obraze v takto rychle se rozvíjejícím oboru je téměř nemožné. Pomocnou ruku nabízí odborné setkání plné užitečných rad a vychytávek!
 • Čtyři tipy pro absolventy, jak nalézt a rozjet svou ideální kariéru
  Začátek profesního života je pro mnoho absolventů složitý. Často si nejsou jisti, zda studují tu pravou školu, a mnoho z nich ani po ukončení studií netuší, čím chtějí být. Nakonec i ti s jasnými vizemi obvykle tápou, jak své ambice konkrétně realizovat v praxi. Ujasnit si profesní vizi a nastavit cestu k dosažení vytyčených cílů může mladým lidem pomoci kariérový poradce nebo kariérový kouč.
 • REVITALIZACÍ BROWNFIELDU VZNIKNE NOVÁ MĚSTSKÁ ČTVRŤ V PRAZE VYSOČANECH
  Obytný komplex Vivus Kolbenova, jehož součástí budou polyfunkční objekty a obytné domy, vyroste v těsné blízkosti stanice metra Kolbenova na pozemku o celkové ploše 3,2 ha v části bývalého areálu ČKD DIZ v Praze 9 – Vysočanech pod taktovkou stejnojmenného developera.
 • ZAČÍNÁ RŮST DOMINANTA VYSOČAN: PRVNÍ KOMERČNÍ BUDOVA V PROJEKTU AFI CITY
  Devatenáctipodlažní budova A je první komerční stavbou developera AFI EUROPE v projektu AFI City na území rozsáhlého brownfieldu v Praze 9 - Vysočanech. Generální dodavatel Gemo začal s výstavbou loni v červenci a nyní dokončil podzemní konstrukci.
 • Developeři očekávají významný pokles nabídky průmyslových nemovitostí, do záporných čísel se dostane v Praze i regionech
  Zatímco v roce 2019 se bude nabídka průmyslových nemovitostí ještě pohybovat na úrovni stagnace (růst 1,1 procenta v regionech, pokles 0,6 procenta v Praze), v dlouhodobém horizontu významně poklesne do záporných čísel. Růst poptávky přitom bude nadále převyšovat nabídku, byť i zde developeři predikují sestupný trend.
 • MICHAELA NEDOROSTOVÁ JE NOVOU ASSET MANAŽERKOU V CA IMMO
  Michaela Nedorostová (33) se připojila k pražskému týmu CA Immo na pozici asset manažerky. V nové funkci bude mít na starosti správu svěřeného portfolia nemovitostí v podobě kancelářských budov Visionary a Amazon Court včetně podpory a péče o nájemce a dalšího rozvoje stávajících objektů s důrazem na nové technologie, zdravé vnitřní prostředí, komfort a flexibilitu nájemců.
 • Kyberkriminalita způsobí firmám v následujících pěti letech ztráty ve výši 5,2 bilionu dolarů, říká průzkum
  Pouhých 30 % firem si je jistých, že dobře zvládají řešení otázek internetové bezpečnosti. Společnosti po celém světě utrpí v následujících pěti letech ztrátu 5,2 bilionu USD, kterou bude tvořit ušlý zisk a další náklady spojené s kyberútoky, pokud do svých obchodních modelů nezačlení odpovídající ochranná opatření, uvádí nová zpráva společnosti Accenture.
 • Schneider Electric má nového generálního ředitele. Do funkce nastupuje Vladimír Tichý
  Schneider Electric, globální hráč v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií, má nového generálního ředitele pro Českou republiku. Od 1. dubna 2019 nastupuje do funkce Vladimír Tichý, který předtím pracoval na manažerských pozicích u stejné společnosti v Irsku a Velké Británii.
 • Do kanceláře s radostí (a třeba se psem)
  Oficiál Borman z filmu Katakomby by asi nevěřil svým očím, kdyby viděl současné kanceláře plné světla s barevným odpočinkovým nábytkem, stolním fotbálkem, kávovými kuchyňkami… a občas také s psacími stoly.
 • Parkview – špičkové kanceláře s výhledem do parku
  V Praze 4 na Pankráci vyrůstá nový projekt společnosti Skanska jménem Parkview. Budova je dílem předního světového architektonického studia Richard Meier & Partners.
 • Zeleň nejsou jen trávníky
  S právě začínajícím jarem se probouzí zeleň a je třeba o ni po zimě řádně pečovat. V podmínkách velkoměsta má údržba zelených ploch různá specifika. Na podrobnosti jsme se zeptali manažera divize zahradnických služeb Ing. Jána Rákocyho ze společnosti CENTRA, a.s.
 • Co mají společného vysoký tlak, snížení imunity, nespavost a narušení vztahu s kolegy? Příliš hluku.
  Hluk je nepříjemným fenoménem současného života, zejména ve městech. I když si jeho zvýšenou intenzitu často již vědomě nepřipouštíme, na lidské zdraví má velmi negativní vliv.
 • Firmy často podceňují bezpečnost práce.
  Firmy v České republice často berou bezpečnostní předpisy jako nutné zlo. Největší slabinou je nízké povědomí zaměstnanců o principech a souvislostech zajištění bezpečnosti.
 • Prologis zahájil výstavbu nového parku na Slovensku
  Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil zahájení výstavby budovy na míru pro společnost CBA Slovakia na 6hektarovém pozemku v Žiaru nad Hronom v Banskobystrickém kraji na Slovensku.
 • Nový ServiceDesk pro evropské zákazníky sdružení ECS dodá OKIN FACILITY
  OKIN FACILITY je již přes 10 let členem a spoluvlastníkem sdružení FM poskytovatelů ECS (European Customer Synergy). Partnerem ECS je vždy jen jedna privátní společnost z každé země na kontinentu, takže rozhodování a také všechny procesy probíhají významně rychleji a jednodušeji než ve velkých mezinárodních korporacích.
 • Nový ředitel společnosti Elis připraví závod ve Velkých Pavlovicích na další rozvoj
  Skupina Elis, která je jedničkou na evropském trhu v oblasti pronájmu a servisu pracovních oděvů, rohoží a hygienického řešení, ohlašuje personální změnu ve vedení české pobočky.
 • Tajemství úspěchu Emirates
  Odhaluje ho Bořivoj Trejbal, ředitel Emirates Česká republika. Společnost Emirates byla založena v roce 1985, takže je to relativně mladá, ale velmi rychle se rozvíjející společnost. Dnes je aerolinkou, která má nejvíc mezinárodních letů na světě, respektive nejvíc mezinárodně přepravených pasažérů.
 • Experti u kulatého stolu
  Kulatý stůl uspořádaný Kanceláří Evropského parlamentu ve spolupráci s Aliancí pro energetickou soběstačnost a Svazem moderní energetiky proběhl dne 1. března 2019 v UCEEB Buštěhrad. Diskuze u kulatého stolu nabídla očekávané trendy v oblasti energeticky šetrných budov i nástupu chytrých řešení, která mohou zvýšit komfort uživatelů.
 • SSI Group se rozšířila o novou společnost SSI Energy. Vede ji zkušený odborník Tomáš Čermák
  SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby integrovaného facility managementu, založila novou společnost SSI Energy. V jejím čele stojí odborník z nejpovolanějších - ing. Tomáš Čermák, který s oblastí energetiky a facility managementu spojil celou svou dosavadní profesní kariéru.
 • Společnost CREAM Real Estate zahájila pronájem prostor v Brně na Moravském náměstí
  Novými webovými stránkami www.moravak-brno.cz zahájila společnost CREAM Real Estate pronájem trendových kanceláří, obchodních jednotek a designové restaurace v nově zrekonstruované multifunkční budově MORAVÁK na Moravském náměstí v Brně.
 • Seminář Zdravé a úsporné osvětlení
  KDY: 5.3. 2019 V 9 - 12 hod
  KDE: Hotel Diplomat, Praha Dejvice
  Program semináře je zaměřen na zdravotní a kvalitativní aspekty osvětlení, kritéria kvality a hygienické požadavky. Je určen především pro zástupce soukromého sektoru, kteří ve své praxi zabývají osvětlením: facility manageři, architekti, developeři, vlastníci a správci budov apod. Bezplatná registrace na redakce@wpevent.cz
 • Passerinvest Group má nové kanceláře
  Kancelářské prostory Passerinvest Group, přední české developerské a investiční společnosti, byly v loňském roce podstatně rozšířeny a prošly kompletní rekonstrukcí. Výraznou proměnou prošla recepce, v zasedacích místnostech byla nainstalována technologie ve stylu „Future office“.
 • JRD zkolaudovala energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7
  Společnost JRD právě zkolaudovala komorní projekt U Pernikářky 7, který vyrostl v klidné vilové čtvrti Hřebenky. Energeticky pasivní viladům s 10 luxusními byty disponuje propracovaným systémem environmentálně šetrných technologií a materiálů – developer zde využil např. zdravý omítkový systém Baumit Klima. Aktuálně v něm zbývá poslední volná bytová jednotka.
 • Alina Cazachevici povede tým oceňování v oddělení hotelových nemovitostí v Cushman & Wakefield
  Alina Cazachevici povýšila na pozici vedoucí týmu oceňování v oddělení hotelových nemovitostí ve střední a východní Evropě.
 • Moderní rodinné byty s dotekem historie: V Invest začal s výstavbou 1. fáze projektu Jinonický dvůr
  Developerská společnost V Invest začala s výstavbou první fáze projektu Jinonický dvůr, ve kterém se snoubí staletá historie s moderním bydlením 21. století. V rámci první fáze vznikne v těsném sousedství Jinonického zámečku, který je národní kulturní památkou ze 17. století, celkem 20 moderních bytů s dispozicemi 3+kk a 4+kk o velikosti od 69 m2 do 123 m2.
 • Bureau Veritas bude v Česku kontrolovat dvě třetiny povolenek na emise skleníkových plynů. S ověřenými povolenkami mohou firmy legálně obchodovat
  Dvě třetiny povolenek na emise skleníkových plynů bude v Česku ověřovat inspekční a certifikační společnost Bureau Veritas coby kontrolní orgán s nově prodlouženou akreditací.
 • TitanX otevřelo distribuční centrum v CTParku Opole
  Švédská společnost TitanX Engine Cooling, dodavatel užitkových vozidel, oficiálně spustila provoz distribučního centra v CTParku Opole v Polsku.
 • AFI Karlín téměř kompletně obsazen
  Developer AFI EUROPE získal tři nové nájemce do svého administrativního centra AFI Karlín v Praze 8. Společnosti Bohemia Interactive Simulations, Maersk Czech Republic a Sapeli si dohromady pronajaly 2 500 m2.
 • AERMAX® přináší dostupnou a efektivní tepelnou pohodu
  Společnost 4heat, český dodavatel komplexních řešení pro vytápění a chlazení, přichází s nabídkou ekologicky a technologicky vyspělých plynových ohřívačů vzduchu AERMAX® pro velké prostory.
 • RIM otevřel nový showroom v pražském Karlíně
  Česká společnost RIM, zabývající se výrobou kancelářských židlí a nábytku, otevřela 8. listopadu 2018 nový showroom v budově Butterfly v pražském Karlíně.
 • AKESO holding zavádí AFM
  Provozovatel sítě nestátních zdravotnických zařízení Multiscan v Pardubicích, Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun nasazuje komplexní CAFM s cílem pokrýt provozní potřeby a specifické požadavky v prostředí zdravotnictví.
 • STRV má nové kanceláře v Brně
  Technologická společnost STRV, která se zaměřuje na design a vývoj softwarových produktů, se v Brně přestěhovala do nových kanceláří s rozlohou přes 300 m2 v moderním kancelářském komplexu Vlněna.
 • Kvalitní osvětlení ušetří budoucí provozní náklady
  Při modernizaci osvětlení je důležité myslet nejen na úsporu provozních nákladů, ale také na kvalitu nových LED svítidel. Trh s osvětlovací technikou bohužel stále nabízí mnoho nekvalitních výrobků, které následně výrazně prodražují provozní náklady.
 • V hlavní roli informační systém pro údržbu
  Správná evidence údržbových procesů v informačním systému se stává stále důležitějším úkolem pro všechny správce majetku. Klíčové je zejména zajistit co nejsnazší podporu pořízení požadavků pro reaktivní a proaktivní údržbu (facility management).
 • Nový studijní program MBA pro realitní odborníky
  Fakulta financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze získala akreditaci pro nový studijní program MBA se specializací na obor nemovitostí a jejich oceňování. Koncepce vychází z podkladů mezinárodně uznávaných studijních programů celoživotního vzdělávání (zejména Řádu celoživotního vzdělávání v mezinárodně uznávaných kurzech VŠE v Praze), dalších vnitřních předpisů VŠE a standardů profesní organizace Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS).
 • IOT bez legrace
  S internetem věcí (IoT – Internet of Things) bude život pohodlný, levnější a bezpečný. To není jen reklamní tvrzení dodavatelů IoT, to je i státní propaganda. Protože tzv. svobodný internet už dnes, ve své nejběžnější podobě, usnadňuje totální kontrolu nad způsobem života každého jednotlivého občana. Internet věcí ji prohloubí a zdokonalí její účinnost.
 • Internet věcí v OKIN Facility
  Internet věcí je silným nástrojem v procesu zkvalitňování služeb. O přínosech praktického využití jeho prvků nejen při poskytování úklidových služeb jsme hovořili s Kryštofem Maryškem, IoT architektem ve společnosti OKIN FACILITY.
 • Tork PeakServe - nezalekne se žádného davu
  Dobře zásobené umývárny jsou fajn, dobře promyšlené umývárny jsou ještě lepší.
 • Integrovaný FM s jasnými pravidly
  TAFIRA FM s.r.o. je rychle se rozvíjející společnost. Jejím cíle je poskytovat služby k plné spokojenosti klientů a hledat nové formy spolupráce. Majitelku a ředitelku společnosti Janu Malíkovou jsme požádali o odpovědi na několik otázek.
 • Provoz a údržba budov se společností CENTRA a.s.
  Správa dnešních novostaveb, které jsou převážně koncipovány jako tzv. inteligentní budovy, se stále více automatizuje a celou řadu technologií (např. vzduchotechniku, chlazení, vytápění, osvětlení apod.) řídí počítač. Má referenční nastavení a podle toho reguluje vnitřní prostředí, v noci například přepíná na útlumový chod, a šetří tak energie.
 • Facility management výškových budov: Naučte se čtyři zlatá pravidla
  Podívejte se, jak zajistit adekvátní kvalitu služeb FM ve výškových budovách, a seznamte se s očekáváními jejich správců. Jakou kompetenci má mít personál takového objektu? Jak by vlastně měla vypadat vnitřní komunikace v organizaci poskytující služby FM? Nebo potřebujete speciální software pro shromažďování hlášení od uživatelů dané budovy?
 • Kulatý stůl časopisu Facility Manager na téma Automatizace budov efektivně
  Na závěr programu TÝDNE FACILITY MANAGEMENTU uspořádal v pátek 23. listopadu v pražském hotelu Angelo časopis Facility Manager ve spolupráci s IFMA CZ setkání odborníků z oblasti FM pod názvem Automatizace budov efektivně.
 • Týden Facility Managementu
  XVIII. ročník Týdne Facility Managementu 2018 probíhá ve dnech 19. - 23. 11. 2018 v Brně a Praze pod názvem „Prostor & Prosperita".
 • Energeticky úsporná opatření
  Dne 23.10.2018 se na magistrátu města Ostravy konal seminář s názvem Energeticky úsporná opatření zaměřená na obce a města.
 • Dobře zásobené umývárny jsou fajn, dobře promyšlené umývárny jsou ješte lepší
  Jistě jste to sami zažili – návštěvníci veřejných toalet a umýváren jsou nespokojení, když nenajdou dostatek toaletního papíru, mýdla a ručníků na osušení rukou. Zejména ve vysoce frekventovaných zařízeních, jakými jsou letiště, stadiony nebo nákupní centra.
 • Obchodní centrum Letňany dokončilo rekonstrukci
  Slavnostní otevření proběhne 18. října 2018. Rekonstrukce Obchodního centra Letňany byla úspěšně dokončena. Zákazníci ocení převážně přestavbu společných prostor, jako je zóna s restauracemi nebo vybudování nového vstupu do obchodního centra s novou nákupní galerií či nová relaxační místa.
 • Týden Facility managementu
  19. - 23. 11. 2018 Praha, Brno
 • Podělme se o sílu čisté vody
  Druhý ročník projektu Čistá voda dětem právě odstartoval a potrvá od 19.9. do 16.10. 2018.
 • Šedá voda je docela čistá
  Recyklace vody použité v domácnosti jako způsob, jak snížit spotřebu stále vzácnější pitné vody, je zatím ve stadiu pokusů. Tyto pokusy však jsou již dost pokročilé. Developerská část skupiny Skanska staví první bytové domy s touto technologií.
 • FM jako životní náplň, či osud?
  Ing. Jiřího Porteše, ředitele společnosti Caverion Česká republika, s. r. o., ve facility managementu už máloco překvapí. Má zkušenosti z práce v dělnických profesích i z řídicích funkcí.
 • FM v novém kabátě
  Expense Reduction Analysts (ERA) letos v Česku plánuje rozšíření svých služeb o osvědčený koncept řízení nákladů v oblasti facility managementu (FM). Jedna z největších poradenských společností na světě, která se zaměřuje na optimalizaci provozních nákladů firem, působí v tuzemsku od roku 2011.
 • TZB je třeba správně zprovoznit
  Společnost OPTIMAL Engineering se zabývá komplexním řešením technických instalací (vytápění, ventilace, klimatizace, instalatérské práce a elektrické rozvody) v průmyslových objektech, administrativních budovách, hotelech, divadlech, obchodních centrech, veřejných budovách a logistických centrech; na klíč realizuje komplexní projekty i malé instalace.
 • Rok od schválení koncepce zavádění bim: s Jakubem Škaloudem o výsledcích a práci pro czBIM
  Za měsíc uplyne již rok od schválení „Koncepce zavádění metody BIM v ČR“. Potvrzení na vládní úrovni znamenalo jasný signál, že se Česká republika ubírá směrem digitalizace a inovací ve stavebnictví, čímž se zařadila mezi vyspělé skandinávské státy a země jako Velká Británie, Německo či Francie.
 • Buďte připraveni na davy s Tork PeakServe® navazujícími papírovými ručníky
  Náš poslední výzkum** prokázal, že špinavé a přeplněné toalety jsou v místech s vysokým provozem největším problémem.
 • Hygienický stojan Tork
  Zlepšení hygieny rukou plní trojí účel: Poskytne pracovníkům komfortní způsob, jak předcházet onemocněním, slouží návštěvníkům a v neposlední řadě znamená i úsporu nákladů spojených s nemocností.
 • Häfele na veletrhu Intergastra
  Po dvou letech letos opět otevřela brány návštěvníkům populární výstava Intergastra ve Stuttgartu. V termínu 3. – 7. února přišlo na výstaviště přes 100 000 návštěvníků, kteří měli možnost si prohlédnout expozice více než 1 400 vystavovatelů.
 • Stavby budoucnosti se řídí metodikou Design & Build
  Komplexní rekonstrukce a modernizace veřejných budov či novostavby spolu s rostoucími nároky na energeticky úsporné stavebnictví jsou v odborných médiích stále častěji spojovány s termínem Design & Build (D&B). Ve zkratce se jedná o komplexní posudek kvalit projektové dokumentace a další navazující služby.
 • Nové vývojové centrum v Písku
  Unicorn, jedna z největších českých IT firem, vozí práci za lidmi. Ve středu 18. dubna otevřela své již 18. vývojové centrum, tentokrát na jihu Čech v Písku, a to v rámci své koncepce práce z menších měst. Unicorn chce být jak nablízku svým klientům, tak i spolupracovníkům, kterým umožňuje pracovat v blízkosti jejich domova. Zároveň přináší možnost spolupráce novým kolegům.
 • FM Camp 2018 v Popradě právě začal
  V úterý 19. 4. 2018 dopoledne zahájili Igor Staněk, výkonný ředitel softwarové společnosti Chastia, a Jozef Švagerko, primátor města Poprad, před více než 300 účastníky dvoudenní odbornou konferenci FM Camp 2018 v prostorách AquaCity Poprad.
 • Obermeyer Helika A Intar navrhly hasičskou stanici nejvyšší kategorie pro Vojenské Letiště Kbely
  Architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA zpracovala pro Ministerstvo obrany ČR projekt na výstavbu nové hasičské stanice na letišti Praha-Kbely.
 • Společnost Tebodin je nyní Bilfinger Tebodin. Posiluje tak svoji globální pozici v oblasti poradenství a engineeringu
  Od 13. února 2018 působí poradenská a inženýrská firma Tebodin pod jménem Bilfinger Tebodin. Změna názvu upozorňuje na to, že Tebodin je nedílnou součástí poskytovatele průmyslových služeb Bilfinger. Bilfinger získal společnost Tebodin akvizicí v roce 2012 za účelem posílení své pozice na trhu inženýrských služeb.
 • Více jak polovina hotelů v Česku má zastaralou protipožární ochranu
  Zhruba 60 % hotelů v Česku nesplňuje současná bezpečnostní kritéria požární ochrany. Vyplývá to z kvalifikovaného odhadu inspekční a certifikační společnosti Bureau Veritas, která provádí mimo jiné audity ubytovacích zařízení a komplexní poradenství. Podcenění stavu zvyšuje riziko požárů budov se značnými škodami na majetku i životech osob.
 • Universal Robots: rychlejšímu rozšíření robotů u českých podniků brání některé mýty
  Tradiční představy o nedostupnosti robotických technologií v SMB firmách boří kolaborativní roboty.
 • PF 2018
  Listopadové setkání v prostorách Kongresového centra Vavruška na Karlově náměstí v Praze, při příležitosti XVII. ročníku Týdne Facility managementu, přineslo i letos mnoho zajímavým přednášek z různých oblastí oboru i nových setkání.
 • FM Awards 2017
  IFMA CZ jako Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu IFMA, předala v prostorách Staroměstské radnice v Praze prestižní ceny FM Awards 2017 udělované v rámci akce „Týden Facility Managementu 2017“.
 • Mezaninový sklad v P3 Prague D8 dá Alza.cz prostor pro další růst
  Internetový gigant Alza stále roste a sílící poptávka zákazníků klade i vyšší nároky na logistické zázemí společnosti. To zdaleka nepokrývá pouze holešovická centrála, v okolí Prahy jí ho poskytuje průmyslový developer P3. Kromě dvou hal v parku P3 Prague Horní Počernice bude od ledna příštího roku využívat také speciálně upravenou halu se systémem mezipater v P3 Prague D8.
 • Dobíjecí stanice pro elektromobily jako standard
  Zpřísňování emisních limitů, prohlášení automobilek o ukončení výroby spalovacích motorů nebo zavádění zákazu vjezdu automobilům se spalovacím motorem do centra měst. Je nesporné, že elektromobilitu čeká v následujících letech podstatný rozmach, který se nevyhne ani České republice.
 • Hygienický stojan Tork
  Celkem 44 % kanceláří jsou typu open space. S tím, jak stále více lidí sdílí stejný prostor, pozorujeme vzrůstající nároky na hygienu. A 42 % z nich přiznává, že někdy šli do práce nemocní.
 • 14.ročník Mezinárodní konference Údržba 2017 na zámku AV ČR v Liblicích
  Tak, jako každoročně proběhla ve dnech 11. - 12. 10. 2017 Mezinárodní odborná konference údržby.
 • Stabilní společnost je přínosem i pro klienty
  Od fúze společností ATALIAN CZ s.r.o. a AB Facility a.s. uběhlo již několik měsíců. Zajímalo nás, jaká je nyní situace. Zeptali jsme se proto pana Zdeňka Potomského, MBA, generálního ředitele společnosti ATALIAN CZ.
 • Elektrobusy v BB Centru přepravily přes milion pasažérů
  České elektrobusy značky SOR na trase pravidelné linky BB1 a BB2 v pražském BB Centru přepravily již více než jeden milion pasažérů. Linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely elektrobusy téměř 70 tisíc kilometrů.
 • V říjnu se konal Veletrh profi úklidu
  Dne 10. a 11. října se na výstavišti v Lysé nad Labem konal již 3. ročník veletrhu profesionálního úklidu.
 • Restaurant Le Grill zve na nové sezónní menu
  Podzimní menu připravené z lokálních a farmářských surovin jsme v říjnu zaměřili především na dýně, houby, hrušky a další chutné suroviny. Pracovní oběd je servírován v zimní zahradě s krásným výhledem do zahrady.
 • Prioritou je bezpečnost
  Podle zveřejněných informací prošlo za první pololetí Letištěm Václava Havla Praha o 1,2 mil. více cestujících oproti stejnému období loňského roku. To znamená meziroční nárůst přes 20 %.
 • Papírové utěrky – vysoké nároky na kvalitu a efektivitu
  Starost o bezproblémový chod budovy je závazek. Závazek vůči zaměstnancům firem různých odvětví, vůči návštěvníkům budov, závazek vůči budoucnosti mnoha lidí.
 • Vyhněte se zbytečným poplatkům a reklamacím
  Proč vznikají rozdíly mezi údaji na bytových vodoměrech a ve vyúčtování? Kolik stovek litrů vody může při závadě splachovače zbytečně odtéct do kanálu?
 • Rozhovor s Veronikou Weinfurtovou, ředitelkou konference KBM 2017
  Kam až jsme schopni zajít při zajišťování vlastní bezpečnosti? Budou na nás útočit stroje? Má právo na bezpečí přednost před ostatními lidskými právy? Do jaké míry kyberterorismus ovlivňuje hodnoty naší společnosti? Kam by měl směřovat bezpečnostní průmysl v reakci na moderní hrozby naší civilizace?
 • 1 zakoupený výrobek = 1 den pitné vody
  Procter & Gamble ve spolupráci s Makrem poskytne prostřednictvím programu Čistá voda dětem pitnou vodu v oblastech s jejím nedostatkem
 • Firmy se pustily do budování nabíjecích stanic pro elektromobily. Projekty mohou financovat i z nových dotací
  Budoucnost dopravy patří elektromobilům. Třetí kolo evropského dotačního programu Nízkouhlíkové technologie slibuje příspěvky v celkové výši 60 milionů korun pro malé i velké firmy na financování patřičné infrastruktury a nákup elektrických vozidel. Je ale na čase si pospíšit, přihlášku lze podat jen do 17. září 2017.
 • Pořadatelé halových akcí se bojí. Nakupují bezpečnostní rentgeny ve velkém
  Zájem o využívání bezpečnostních rentgenů ve všech oblastech prevence protiprávních činů v souvislosti se současnou bezpečnostní situací roste. Vyplývá to ze statistik společnosti G4S Secure Solutions, předního tuzemského poskytovatele bezpečnostních služeb v oblasti ochrany majetku a osob.
 • IFM v developmentu: Čím dříve, tím levněji
  „Povýšení efektivity nad efekt“. Tak zní jedno z hesel komunikace nového kancelářského projektu Rustonka v Praze 8. V tomto případě nejde jen o reklamní slogan. Developer J&T Real Estate CZ a.s. totiž už do rané fáze přípravy tohoto komplexu zapojil facility managery ze společnosti SSI Group. A vyplatilo se to jemu i nájemcům. Přesvědčivě to dokládají čísla.
 • ZABEZPEČENÍ – to je nový obor v rámci veletrhu FOR ARCH 2017
  19. – 23. září se letos již po osmadvacáté uskuteční v PVA EXPO PRAHA největší mezinárodní stavební veletrh v Česku.
 • První budova na světě schopná interakce s člověkem díky technologiím Siemens
  Historické sídlo nadace Agnelli v Itálii se proměnilo v digitálně responzivní budovu. Díky inovativnímu vnitřnímu systému určování polohy od Siemens se budova přizpůsobuje lidem v reálném čase. Komunikace se systémy budovy prostřednictvím jednoduché aplikace pro smartphony
 • Nové trendy v osvětlení
  Proběhl seminář Nové trendy v osvětlení.
 • Nově, logicky, ekologicky – nové sídlo technických služeb v Hranicích
  Nové sídlo společnosti zajišťující technické služby pro město Hranice vyroste do tří let na severovýchodním okraji města. V navrhovaném areálu bude umístěno několik provozů odlišného charakteru.
 • Zkušební projekt největší plovoucí fotovoltaické elektrárny využívá technologie ABB
  ABB v Singapuru podporuje energetickou revoluci novým způsobem výroby solární energie.
 • Komplex Orchard Ostrava nově pod správou společnosti Knight Frank
  Oddělení Správy nemovitostí společnosti KNIGHT FRANK, spol. s r.o. bylo vybráno fondem Hartenberg Capital k zastupování v oblastech technické správy a standardního provozu nemovitosti pro unikátní kancelářský komplex Orchard v centru Ostravy.
 • Výrazně vzrostla poptávka po ekologickém splachování
  Poptávka po ekologickém splachování vzrostla o více než 300 procent.
 • Umění lidí a nejmodernějších technologií
  Řekne-li se „továrna na sny“, většinou se tím myslí filmový průmysl. Avšak tradiční divadlo, dokonce to nejtradičnější, jakým je Národní, si s citovaným klišé nezadá. Svým technologickým vybavením, jevištní a provozní technikou se řadí k evropské avantgardě.
 • Papír především
  Uvažovali jste někdy nad tím, jak výběr vhodného typu papírových ručníků může vlastně ušetřit náklady? Základem je jejich dostatečná absorpční schopnost a správné skládání či rolování, které zabrání zbytečnému plýtvání.
 • ATALIAN koupil AB Facility s cílem růst a rozvíjet služby zákazníkům
  Na konci ledna bylo oznámeno, že francouzská společnost ATALIAN koupila od investiční skupiny Penta firmu AB Facility, jednu z nejsilnějších českých společností v oboru facility managementu.
 • Spojení FM s bezpečností a úklidem klienti oceňují
  Divizi Facility managementu má v holdingu SSI Group od prosince 2015 na starosti **ing. Zita Horešovská**. Zkušenosti v tomto oboru sbírala ve společnostech jako ROSSY service a.s. nebo Europolis Real Estate Asset Management s.r.o.
 • Skupina Hygotrend se rozrůstá
  Skupina Hygotrend patří k nejvýznamnějším českým velkoobchodům s komplexními dodávkami hygienických a úklidových prostředků v ČR i na Slovensku.
 • Výsledky hlasování o Hotel roku 2017 jsou již sečteny
  Hlasy v 6. ročníku udílení cen Hotel roku 2017 - Czech Hotel Awards jsou již sečteny.
 • MND se přihlásila k Etickému kodexu
  Společnost MND a.s., Moravské naftové doly, největší česká těžební společnost ropy a plynu, se v únoru jako první z nejznámějších dodavatelů energií na trhu přihlásila k aktualizovanému Etickému kodexu obchodníka s elektřinou a plynem, který vydal na začátku letošního roku Energetický regulační úřad.
 • Bezpečnostní agentura G4S převzala ostrahu objektů Národní galerie v Praze
  Společnost G4S Secure Solutions (CZ), přední poskytovatel bezpečnostních služeb v oblasti ochrany majetku a osob, bude ode dneška, tj. 28. února 2017, střežit objekty a expozice Národní galerie v Praze. G4S má s ostrahou kulturních památek v globálním měřítku dlouholeté zkušenosti.
 • Schneider Electric usnadňuje monitoring prostředí datových center. Vyvinul k tomu nový nástroj NetBotz 250
  Schneider Electric, světový odborník v oblasti energetického managementu a automatizace, uvádí do Česka produktovou novinku NetBotz 250™ pro ještě jednodušší fyzické zabezpečení a monitoring prostředí datových center.
 • Společnosti Avnet a IBM budou vyvíjet IoT řešení ve společné vývojové laboratoři
  Laboratoř pro vývoj řešení na bázi platformy Watson bude pomáhat klientům přivádět internet věcí do reality
 • Všichni se sejdeme v cloudu, říká podnikatel Václav Svátek
  Podnikatel v IT Václav Svátek založil firmy Českomoravské informační systémy a AppOnFly. Jako svůj největší úspěch vnímá smlouvy s technologickým gigantem IBM. V USA jsou marketing a obchod nade vším, říká Svátek.
 • SimpleCell Networks a.s. rozšiřuje svůj tým
  Operátor datové sítě pro Internet věcí společnost SimpleCell Networks a.s. rozšiřuje svůj obchodní i technický tým. Novými posilami se stali obchodníci Pavel Provazník a Václav Veselý. Šéfem IT se stal Filip Kolář.
 • OKIN Group se rozdělila na samostatné společnosti OKIN BPS a OKIN FACILITY
  Dne 1. ledna 2017 se společnost OKIN Group rozdělila na dvě samostatné firmy – OKIN BPS a OKIN FACILITY. Pro obchodní partnery a zaměstnance se nic nemění.
 • Jaroslav Žlábek převzal vedení společnosti Toyota Material Handling CZ s.r.o.
  Jaroslav Žlábek převzal vedení společnosti Toyota Material Handling CZ s.r.o., předního dodavatele komplexních řešení v oblasti manipulace, logistiky a skladování, s účinností od 1. února 2017.
 • Rozšiřujeme nabídku o technickou divizi a specializovaný úklid
  Letos v květnu oznámil vlastník společnosti Special Service International spol., s r.o., Jan Vodrážka, velkou konsolidaci firmy a vznik skupiny SSI Group.
 • UKLÍZEČŮM PRAHY 7 POMOHOU NOVÉ ZAMETACÍ STROJE
  Praha 7 vybavila své uklízeče novými zametacími stroji, které budou na Sedmičce od prosince pomáhat s úklidem ulic, zajistí údržbu nových chodníků, na které těžké úklidové stroje nemohou, a uklízečům usnadní jejich každodenní práci.
 • Společnost CENTRA a.s. rozšířila své portfolio
  Divize facility managementu společnosti CENTRA a.s. v posledních dvou letech expandovala.
 • Jak voní Vánoce?
  Vonný marketing nenápadně oslovuje vaše emoce
 • Inovativní balení Tork Easy Handling® pro praktičtější balení ubrousků
  Balení Tork Easy Handling® se ukázalo jako ideální už pro mnoho výrobků Tork.
 • Profesionální údržba a renovace povrchů v rámci nového projektu PURPO PRAHA
  Nový projekt PURPO PRAHA se uskuteční 9. – 11. 2. 2017 v PVA EXPO PRAHA Letňany, souběžně s největším odborným veletrhem pro stavbu a renovaci střech ve střední Evropě STŘECHY PRAHA a dále s tradičními veletrhy SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA.
 • ISS úspěšně prošla ISO re-certifikací
  Společnost ISS úspěšně prošla re-certifikací ISO dle norem ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 27001:2013, ISO 50001:2012 a OHSAS 18001:2007 v České republice i na Slovensku.
 • Stále více českých zákazníků volí automatizaci domácnosti
  Automatizace domácností už není jen plánem do budoucnosti nebo výsadou bohatých. S rychlým rozvojem technologií a dostupnějšími cenami jde o pohodlnou a inteligentní vládu nad spotřebiči.
 • Jednota České Budějovice bude používat facility management systém AMI od HSI
  Začátkem listopadu 2016 společnost HSI, člen skupiny Unicorn, zahájila implementaci facility management systému AMI ve společnosti JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice.
 • Mezinárodní vodohospodářská výstava
  Od úterý 23. 5. do čtvrtka 25. 5. 2017 proběhne v objektech PVA EXPO PRAHA v Letňanechy 20. ročník mezinárodní vodohospodářské výstavy VODOVODY-KANALIZACE, která je nejvýznamnějším oborovým setkáním v České republice.
 • Restaurace Etnosvět nabízí unikátní prostory
  Od otevření se Etnosvět během roku stal velmi oblíbenou a vyhledávanou restaurací, a to nejen vegetariánů.
 • Týden facility managementu v duchu smart technologií
  Začátkem listopadu probíhaly přednášky v rámci již tradiční akce Týden Facility Managementu, kterou každoročně organizuje česká pobočka IFMA CZ.
 • Jaký byl letošní TFM? Viděno očima Milana Hampla - prezidenta IFMA CZ
  Smart facility management byl mottem letošního TFM a všech jeho akcí.
 • FM AWARD v kategorii osobnost roku 2016
  Osobnost roku je pro soutěž FM AWARDS tradiční kategorií. Tuto cenu za předcházející ročníky získalo již mnoho významných představitelů a osvětářů odborného facility managenetu v České republice.
 • FM AWARD v kategorii studentská práce roku 2016
  Na letošním FM AWARDS se o přízeň odborné hodnotící komise ucházeli 4 studentské práce.
 • FM AWARD v kategorii projekt roku 2016
  Do letošního ročníku soutěže FM AWARDS 2016 bylo přihlášeno celkem 5 projektů.
 • Asociace IFMA CZ předala ocenění vítězům soutěže FM Awards 2016
 • Nové globální distribuční centrum pro BMW Group
  Globální distribuční centrum, které bylo v listopadu slavnostně otevřeno v německém Wallersdorfu, se stalo součástí Centrálního distribučního centra (CDC) skupiny BMW Group.
 • Řešení na míru zákazníkovi i životnímu prostředí
  SealedAir je globální firma s přibližně 23 000 zaměstnanci v 169 zemích. V roce 2015 dosáhla celosvětově obratu 7 mld. USD. Její činnost se promítá hned do několika procesů, činností a služeb, které zákazníkům výrazně pomáhají zvládnout řešení facility managementu a dosáhnout cílů cestou udržitelného růstu v situaci, která je komplikovaná zejména z hlediska sociálního a životního prostředí.
 • Úklidová pracovnice ISS oceněna na globální konferenci v Orlandu
  Marcela Ramešová byla oceněna na globální konferenci v Orlandu.
 • Chytré systémy pro úklid šetří náklady a čas, zaměstnanci uklízejí raději
  Ve všech HoReCa provozech je třeba uklízet – od toalet přes kuchyňky až po samotný provoz.
 • Nejzdravější obchodní centrum v Evropě
  Nejzdravějším obchodním centrem v Evropě se stalo OC Forum Nová Karolina v Ostravě. V červnu zde byla použita unikátní širokospektrální polymerová molekulová dezinfekce.
 • Bezpečnost je apolitická a nedělitelná
  Jakým obecným i specifickým hrozbám je vzhledem k vývoji ve světě vystavena veřejnost, firmy i jednotlivci v současné době? Jak se před nimi chránit? Na tato témata hovoříme s bezpečnostním expertem, konzultantem a lektorem, brigádním generálem ve výslužbě Ing. Andorem Šándorem.
 • Anketa
  Přinášíme několik odpovědí účastníků konference Dnů facility managementu v Bratislavě
 • Značka Tork byla hlavním partnerem festivalu Raw fest
  Letošní ročník se konal na pražské Štvanici ve dnech 4.-5. června 2016. Značka Tork jako hlavní partner na festivalu nabídla ve svém Eco Hygiene Point dokonalou hygienu pro návštěvníky i vystavovatele.
 • Profi chladicí boxy nově s energetickými štítky
  Rozdíly ve spotřebách u profesionálních chladicích zařízení jsou značné a v současnosti je velmi obtížné porovnat jednotlivé výrobky s ohledem na předpokládané náklady na elektřinu.
 • V ČR se za půl roku otevřelo dalších 20 CNG stanic
  Měsíčně u nás přibývá 400-500 CNG vozidel. Nyní je k dispozici 120 stanic a budou se otvírat další.
 • Značka Tork je hlavním partnerem Raw Fest
  Festival živého jídla Raw Fest je výjimečným setkáním všech příznivců živé stravy.
 • Češi třídí odpad doma už přes 15 let. Ale jde to i v kancelářích!
  Češi začali systematicky třídit odpad na přelomu tisíciletí. Od té doby ušli už pořádný kus cesty. Zatímco v začátcích se po barevných kontejnerech na plasty, papír a sklo poohlíželo jen 38 % lidí, dnes už v ČR běžně třídí tři čtvrtiny obyvatel. A v rámci společenské odpovědnosti se k separování odpadů stále častěji hlásí i firmy.
 • Energetické úspory metodou EPC
  V roce 2012 vstoupila v platnost směrnice 2012/27/EU Evropského parlamentu a rady o energetické účinnosti. Členské státy by měly podle ní učinit taková zákonná opatření, která by zajistila splnění závazku dosáhnout meziročně 1,5 % úspor energie prodané koncovým zákazníkům.
 • Zenova v nových prostorách
  V polovině dubna se společnost ZENOVA services přestěhovala do nových kanceláří. Ze sídla v Millenium Plaza v pražské Celnici přesídlila do Quadria ve Spálené ulici.
 • Energetický lídr GDF SUEZ se v ČR mění na ENGIE
  Cofely a.s. a GDF SUEZ Prodej plynu s.r.o. sjednotí svůj brand v průběhu května 2016
 • Velká konsolidace v oblasti facility managementu
  vznikla nová skupina SSI Group s tržbami přes 600 milionů korun
 • Velkoformátové fasádní desky Trespa® Meteon®
  Desky Trespa® patří do kategorie desek z vysokotlakého laminátu HPL. Jsou vyrobeny ze 70 % z dřevěných vláken, které jsou za vysoké teploty a tlaku nasyceny 30 % pryskyřice. Ta tvoří černé homogenní jádro.
 • Luxusní toalety – řada Image Design od značky Tork
  Značka Tork, jednička v oblasti hygieny mimo domov, má v nabídce novinku – řadu Image Design.
 • Mezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2015 vzrostly o 8 % na 801 mil. EUR, provozní zisk EBIT dosáhl 48,9 mil. EUR
  Švédský mezinárodní koncern Lindab International AB, který působí ve 32 zemích včetně České republiky, zveřejnil své ekonomické výsledky za uplynulý rok.
 • Pražská galerie Harfa získala certifikát energetické úspornosti leed gold
  Na datum 2. 2. připadlo komorní setkání v Síni slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze, během kterého byl předán obchodnímu a administrativnímu centru Galerie Harfa certifikát energetické a environmentální úspornosti LEED EB:OM Gold.
 • Díky nové aplikaci M2C je správa budov a majetku jednodušší.
  Při správě objektů dochází k různým typům událostí. M2C přišla jako jedna z prvních společností poskytující integrovaný facility management s bezpečnostní mobilní aplikací M2C SUPPORT pro své klienty.
 • Realitním trhem projdou od Nového roku změny
  Při výstavbě a při pronájmu budov čekají majitele nemovitostí od ledna 2016 dvě zásadní změny v oblasti energeticky úsporných standardů.
 • Regus a JLL navazují partnerství v oblasti rozšiřování sítě business center umožňující flexibilní práci v České republice
  „Profesionálně vypadající kancelář je klíčovou ingrediencí úspěchu,“ potvrzuje 60 % respondentů nejnovějšího průzkumu Regus Regus, největší globální poskytovatel flexibilních pracovišť, a JLL, přední konzultantská společnost z oblasti realitních služeb a správy investic, dnes oznámili, že navázali partnerství v oblasti rozšiřování sítě nových business center Regus v České republice. Toto partnerství nabídne zákazníkům Regus ještě více možností k flexibilní práci a dosahování podnikatelských a profesních úspěchů.
 • Nové sdružení Smart City Cluster chce být hlavní platformou pro rozvoj inteligentních měst v Česku
  Společnost Schneider Electric ohlašuje vznik nové platformy pro rozvoj a podporu inteligentních měst v Česku. Sdružení nese název Smart City Cluster a spojuje zástupce byznysu, akademického světa a odborné veřejnosti. Cílem skupiny propagovat koncept inteligentního města, tzv. Smart City, jako východisko při hledání energeticky úsporných opatření, snížení ekologické zátěže nebo řešení dopravních problémů. To vše za využití pokročilých smart-technologií.
 • Profesionální notebook typu 2-v-1 Toughbook CF-20 od Panasonic
  Toughbook CF-20 přináší mobilním pracovníkům to nejlepší ze všech světů. Plně odolný notebook s oddělitelným tabletem lze používat v 6 různých režimech, které splní všechny profesionální potřeby.
 • Společnost P3 dokončila transformaci řízení asset managementu a property managementu
  A to v novém nemovitostním portfoliu zakoupeném v říjnu 2014 od investičního fondu Tristan Capital. Jde o 11 průmyslových a logistických parků s užitnou plochou 627 000 m2, které P3 získala za 523 mil. eur.
 • Mohelnický závod Siemens otevřel velkokapacitní odpadový dvůr
  Na 300 t silničního betonu, 450 t asfaltu, 57 t železa v ocelových konstrukcích a 450 m silničních obrub použili stavbaři na výstavbu nového velkokapacitního shromaždiště odpadu.
 • CENTRA převzala správu AOC CRYSTAL
  Správu nedávno dokončeného administrativního a obchodního objektu AOC CRYSTAL developera GES Real na pražských Vinohradech převzala Divize facility managementu (DFM) společnosti CENTRA a.s.
 • Největší průmyslový park na Slovensku má 800 nových míst
  V největším slovenském průmyslově-logistickém parku v Seredi by už po dokončení první etapy výstavby mohlo najít práci 800 zaměstnanců. Na jaře by v něm měla otevřít svůj nejmodernější skladový a logistický park společnost Lidl Slovensko, která zaměstná přibližně 200 lidí.
 • Nejsem přívržencem vysokých budov
  Tamir Winterstein, generální ředitel developerské skupiny Lighthouse Group, se narodil v Bratislavě, vystudoval v Izraeli a již 15 let působí v Praze.
 • Skanska postaví nové nádraží v České Lípě.
  Správa železniční dopravní cesty, státní organizace (SŽDC) a Skanska a. s. oficiálně uzavřely smlouvu na modernizaci železniční stanice Česká Lípa. Stavbu v hodnotě jedné miliardy korun (bez DPH) provede společnost Skanska během následujícího roku a půl.
 • Ekonomika funguje tak, jak má…
  Alois Lanegger, ředitel a jednatel společnosti Raiffeisen-Leasing, s. r. o., patří k uznávaným odborníkům na český realitní trh.
 • Byznys zábavních parků se roztáčí i v Česku
  Tematické zábavní parky začínají lákat další investory. Tato volnočasová zařízení, která jsou už desítky let velkým byznysem v zahraničí, se zatím v tuzemsku soustředila v rukou hrstky zdejších úspěšných podnikatelů. Důvodem bývá hlavně dlouhá návratnost investice.

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.